Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 - 2019-2020

Date Time Home Score Away Venue Replay
15-Mar 14:00 Oxford University 3 0 : 5 Eastcote 2 Oxford University Sport < 30-Nov
14-Mar 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Callum White (3)
4 : 1
Phoenix & Ranelagh 1
Jonti Merry
The Cooper School
14-Mar 13:30
Eastcote 2
Mark Defanis, Jas Nijhar, Harry Woodland
3 : 1
Oxford University 3
Tom Dean
Eastcote HC
14-Mar 13:30
Henley 2
Dan Herbert (2), Daniel Jones, Brandon Ray
4 : 6
Thame 1
Jonny Archer, Charlie Beasley-Clarke (2), Ben Lamb, Isaac Laws, Will Sawrey-Cookson
Jubilee Park Henley ATP
14-Mar 14:45
Maidenhead 2
Sam Kirkaldie, Sachin Koshal, Nicolas Lloyd, Callum Wellman
4 : 0 Eastcote 3 Altwood School
14-Mar 14:00
Newbury & Thatcham 2
James Bairstow, Nick Barrett, Harry Johnstone, Peter Ruggerio, Joe Ruggiero
5 : 1
OMT 2
Sachin Amin
Henwick Worthy Sports Ground
14-Mar 12:00 Sonning 2 0 : 0 Staines 2 Berkshire County Sports Club
10-Mar
Thame 1
Isaac Laws, Sam Ornbo
2 : 2
Oxford University 3
Jacob Farrelly, Harry Kooiman
< 18-Jan
07-Mar 16:30
Eastcote 3
Sammy Lee
1 : 4
Sonning 2
Stephen Crowther (2), David Painter, Harvey Richardson
Eastcote HC
07-Mar
OMT 2
Kevin Haigh (2)
2 : 2
Bicester 1
Stuart Locke, Callum White
07-Mar 16:10
Oxford University 3
Oliver Farquharson, Harry Kooiman
2 : 2
Henley 2
Daniel Jones, Richard Woolfrey
Oxford University Sport
07-Mar 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Jonti Merry (2)
2 : 0 Maidenhead 2 SportsPark, University of Reading
07-Mar
Staines 2
Stuart Hall, Patrick Sheward
2 : 0 Eastcote 2
07-Mar 13:00
Thame 1
Charlie Beasley-Clarke, Isaac Laws, Ollie Rouse-Roberts
3 : 0 Newbury & Thatcham 2 Thame Leisure Centre
29-Feb 13:00
Bicester 1
Stuart Locke, Callum White
2 : 3
Thame 1
Isaac Laws (3)
The Cooper School
29-Feb 12:00 Eastcote 3 0 : 6
Phoenix & Ranelagh 1
Steve Eastman, Tom Gosling, Jonti Merry (2), Martin Newell, Simon Prinn
Eastcote HC
29-Feb 13:30
Henley 2
Henry Davis, Kevin Jones
2 : 4
Staines 2
Aidan Dennison, Stuart Hall, Jack Hayes, Patrick Sheward
Jubilee Park Henley ATP
29-Feb 14:45
Maidenhead 2
Marcus Foley
1 : 4
OMT 2
Sachin Amin, Chris Grimsdick, Matt Jervis (2)
Altwood School
29-Feb 11:00
Newbury & Thatcham 2
Martin Hitchcock, Ed Langdon, Dan Paynter
3 : 2
Oxford University 3
Henry Bushell, Alex Goldie
Henwick Worthy Sports Ground
29-Feb 13:30
Sonning 2
Felix Freeston, Colm Hanlon, Christopher Hinton, Jordan Manning, Luke Wise
5 : 2
Eastcote 2
Joe Baillie, Phill J Montgomery
Berkshire County Sports Club
22-Feb 13:30
Eastcote 2
Mark Defanis, Oliver Lazaravic
2 : 1
Henley 2
Paul Chedzey
Eastcote HC
22-Feb
OMT 2
Sachin Amin, Karl Pereira
2 : 0 Eastcote 3
22-Feb 12:30 Oxford University 3 0 : 4
Bicester 1
Jonny Reid, Callum White (3)
Oxford University Sport
22-Feb 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 0 : 6
Sonning 2
Stephen Crowther (2), Colm Hanlon, David Painter (2), Douglas Whittaker
SportsPark, University of Reading
22-Feb
Staines 2
Aidan Dennison (2), Stuart Hall, Patrick Sheward
4 : 1
Newbury & Thatcham 2
Alex Mclaughlin
22-Feb 13:00 Thame 1 0 : 1
Maidenhead 2
Sachin Koshal
Thame Leisure Centre
15-Feb 13:00
Bicester 1
Jamie Inshaw, Callum White
2 : 2
Staines 2
Jack Hayes (2)
The Cooper School
15-Feb 10:30
Eastcote 3
Leo Barber, Chris Page
2 : 7
Thame 1
Charlie Beasley-Clarke, Harry James, Isaac Laws (3), David Mordant, Will Sawrey-Cookson
Eastcote HC
15-Feb 14:45
Maidenhead 2
James Duke (2)
2 : 8
Oxford University 3
Oliver Farquharson (2), Jake Lamplough (3), Oliver Nunn (3)
Altwood School
15-Feb 15:30 Newbury & Thatcham 2 P : P Eastcote 2 Henwick Worthy Sports Ground > 28-Mar
15-Feb 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Martin Newell, Jack Rooney
2 : 2
OMT 2
Sachin Amin, Oliver Wilkin
SportsPark, University of Reading
15-Feb 16:00
Sonning 2
David Painter, Elliott Wise
2 : 2
Henley 2
Timothy Herbert, Richard Woolfrey
Reading Cricket and Hockey Club
08-Feb 13:30
Eastcote 2
Andrew Furlong, Jack Kelly, Jas Nijhar, Ben Thorpe
4 : 3
Bicester 1
Alex Birtles, Callum White (2)
Eastcote HC
08-Feb 13:30
Henley 2
Dan Herbert, Timothy Herbert
2 : 1
Newbury & Thatcham 2
Martin Hitchcock
Jubilee Park Henley ATP
08-Feb OMT 2 0 : 4
Sonning 2
Christopher Hinton, Jordan Manning, Jonathan Sharp (2)
08-Feb 14:30
Oxford University 3
Oliver Hardman, Oliver Nunn
2 : 1
Eastcote 3
Ben Lazarevic
Oxford University Sport
08-Feb
Staines 2
Adam Gardner, Jack Hayes (2)
3 : 2
Maidenhead 2
James Duke (2)
08-Feb 13:00
Thame 1
Dave Garghan (2), Isaac Laws, Sam Ornbo (3)
6 : 5
Phoenix & Ranelagh 1
Craig Atkins, Phil Browne, Jonti Merry, Martin Newell (2)
Thame Leisure Centre
01-Feb 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Finn Sharp, Callum White (4)
6 : 2
Henley 2
Matthew Herbert, Kevin Jones
The Cooper School
01-Feb 15:00 Eastcote 3 0 : 3
Staines 2
Aidan Dennison, Jack Hayes, Robbie Watson
Eastcote HC
01-Feb 11:30
Maidenhead 2
Marcus Foley, Navdeep Gil, Sachin Koshal
3 : 1
Eastcote 2
Jack Kelly
Altwood School
01-Feb
OMT 2
Archie Brown (2), Matt Jervis
3 : 2
Thame 1
Dave Garghan (2)
01-Feb 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Atif Nasim, Martin Newell (5)
6 : 0 Oxford University 3 SportsPark, University of Reading
01-Feb 10:30
Sonning 2
Stephen Crowther
1 : 0 Newbury & Thatcham 2 Berkshire County Sports Club
25-Jan 13:30 Eastcote 2 0 : 2
Eastcote 3
Keith Anthony (2)
Eastcote HC
25-Jan 13:30
Henley 2
Timothy Herbert, Richard Woolfrey (2)
3 : 0 Maidenhead 2 Jubilee Park Henley ATP
25-Jan
Newbury & Thatcham 2
Max Juniper, Kevin Randall, Joe Ruggiero
3 : 4
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Callum White (3)
25-Jan 12:30
Oxford University 3
Jake Lamplough (2), Tom McDonald, Oliver Nunn (3), Milan Pache
7 : 2
OMT 2
Sachin Amin, Chris Grimsdick
Oxford University Sport
25-Jan
Staines 2
Jack Hayes, Patrick Sheward
2 : 1
Phoenix & Ranelagh 1
Martin Newell
25-Jan 13:00
Thame 1
Dave Garghan, Isaac Laws, Sam Ornbo (2)
4 : 4
Sonning 2
Stephen Crowther (3), Colm Hanlon
Thame Leisure Centre
18-Jan 12:00
Eastcote 3
Vivek Ambasna
1 : 3
Henley 2
Jody Measures, Richard Woolfrey (2)
Eastcote HC
18-Jan 11:30
Maidenhead 2
Edward Rea
1 : 3
Newbury & Thatcham 2
James Higgins, Max Juniper, Kevin Randall
Altwood School
18-Jan
OMT 2
Matt Jervis, Oliver Wilkin
2 : 3
Staines 2
Aidan Dennison, Adam Gardner, Jack Hayes
18-Jan 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Atif Nasim, Martin Newell, Jack Rooney (2)
4 : 2
Eastcote 2
Mark Defanis, Harry Woodland
SportsPark, University of Reading
18-Jan 13:30
Sonning 2
Stephen Crowther (5), Colm Hanlon, Jordan Manning, David Painter
8 : 4
Bicester 1
Stuart Locke, Callum White (3)
Berkshire County Sports Club
18-Jan 11:30 Thame 1 P : P Oxford University 3 Thame Leisure Centre > 10-Mar
11-Jan 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Alex Birtles, Rob Blackie, Callum White (4)
7 : 1
Maidenhead 2
Callum Wellman
The Cooper School
11-Jan 13:30
Eastcote 2
Mark Defanis (2)
2 : 3
OMT 2
Matt Jervis (3)
Eastcote HC
11-Jan 13:30
Henley 2
Kevin Jones
1 : 0 Phoenix & Ranelagh 1 Jubilee Park Henley ATP
11-Jan 12:30
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett (2), Martin Hitchcock (3)
5 : 0 Eastcote 3 Henwick Worthy Sports Ground
11-Jan 12:30
Oxford University 3
Oliver Nunn
1 : 2
Sonning 2
Stephen Crowther, Harvey Richardson
Oxford University Sport
11-Jan
Staines 2
Adam Gardner, Jack Hayes (2), Toby Jackson
4 : 2
Thame 1
Dave Garghan, Sam Ornbo
07-Dec 13:00
Bicester 1
Stuart Locke, Callum White (3)
4 : 0 Eastcote 3 The Cooper School
07-Dec 13:30
Eastcote 2
Luke Defanis (2), Mark Defanis, Jas Nijhar (2)
5 : 2
Thame 1
Ben Lamb, Oscar Redding
Eastcote HC
07-Dec 13:30
Henley 2
Nicolas Jean-Jean, Richard Woolfrey
2 : 2
OMT 2
Khush Shah (2)
Jubilee Park Henley ATP
07-Dec 15:30
Newbury & Thatcham 2
Max Juniper
1 : 3
Phoenix & Ranelagh 1
Phil Browne, Martin Newell, Bradley Wallace
Henwick Worthy Sports Ground
07-Dec 16:00
Sonning 2
Colm Hanlon, Matt Poulton, Callum Richardson, Douglas Whittaker
4 : 2
Maidenhead 2
Sam Kirkaldie, Nicolas Lloyd
Reading Cricket and Hockey Club
07-Dec Staines 2 R : R Oxford University 3 > 01-Dec
01-Dec 12:30
Staines 2
Aidan Dennison (2), Robbie Watson
3 : 0 Oxford University 3 Staines HC < 07-Dec
30-Nov 10:30
Eastcote 3
Alex Baldwin
1 : 6
Maidenhead 2
James Duke (4), Sam Kirkaldie, Chris Miall
Brunel University Sports Park
30-Nov 12:00
OMT 2
Andy Ingate
1 : 2
Newbury & Thatcham 2
Martin Hitchcock, Max Juniper
Merchant Taylors School
30-Nov 16:10 Oxford University 3 P : P Eastcote 2 Oxford University Sport > 15-Mar
30-Nov 13:00
Phoenix & Ranelagh 1
Tom Gosling
1 : 4
Bicester 1
Jonny Reid, Callum White (3)
SportsPark, University of Reading
30-Nov
Staines 2
Aqueel (2), Aidan Dennison
3 : 2
Sonning 2
Stephen Crowther, Elliott Wise
30-Nov 13:00
Thame 1
Sam Ornbo
1 : 4
Henley 2
Paul Chedzey (2), Kevin Jones (2)
Thame Leisure Centre
23-Nov 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Alex Birtles, Stuart Locke, Jonny Reid (2), Callum White
6 : 3
OMT 2
Benji Hassell, Andrew Pollock, Khush Shah
The Cooper School
23-Nov 13:30
Eastcote 2
Mark Defanis, Jas Nijhar (2)
3 : 2
Staines 2
Aqueel (2)
Eastcote HC
23-Nov 13:30
Henley 2
Dan Herbert, Matthew Herbert, Kevin Jones, Jody Measures (2), Richard Woolfrey (2)
7 : 2
Oxford University 3
Callum Hudson, Jeremy Steed
Jubilee Park Henley ATP
23-Nov 11:30 Maidenhead 2 0 : 10
Phoenix & Ranelagh 1
Jonti Merry (2), Atif Nasim, Martin Newell (7)
Altwood School
23-Nov 15:30 Newbury & Thatcham 2 0 : 3
Thame 1
Aiden Benger, Ben Lamb, Isaac Laws
Henwick Worthy Sports Ground
23-Nov 10:30
Sonning 2
Ben Allday, Colm Hanlon, David Painter, Harvey Richardson, Stephen Ridley, Matt Sloper, Elliott Wise
7 : 0 Eastcote 3 Berkshire County Sports Club
16-Nov 13:30
Eastcote 2
Phill J Montgomery, Jas Nijhar
2 : 3
Sonning 2
Colm Hanlon, Harvey Richardson, Elliott Wise
Eastcote HC
16-Nov 15:00
OMT 2
Oliver Lazaravic (2), Andrew Pollock
3 : 0 Maidenhead 2 Merchant Taylors School
16-Nov 12:30
Oxford University 3
Oliver Farquharson, Oliver Nunn, Paul Roddam
3 : 3
Newbury & Thatcham 2
Martin Hitchcock (2), Kevin Randall
Oxford University Sport
16-Nov 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Tom Gosling, Martin Newell, Callum Willis (3)
5 : 0 Eastcote 3 SportsPark, University of Reading
16-Nov
Staines 2
Adam Gardner, Jack Hayes, Robbie Watson
3 : 1
Henley 2
Matthew Herbert
16-Nov 11:30
Thame 1
Isaac Laws, Sam Ornbo
2 : 1
Bicester 1
Callum White
Thame Leisure Centre
09-Nov 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Callum White (2)
3 : 2
Oxford University 3
Oliver Nunn (2)
The Cooper School
09-Nov 15:00
Eastcote 3
Andrew Innes
1 : 8
OMT 2
Benji Hassell (3), Matt Jervis (2), Oliver Wilkin (3)
Eastcote HC
09-Nov 13:30
Henley 2
Daniel Jones, Jody Measures, Tom Walter (2)
4 : 1
Eastcote 2
James Thomas
Jubilee Park Henley ATP
09-Nov 11:30
Maidenhead 2
Edward Rea
1 : 7
Thame 1
Jonny Archer, Ben Caiger, Isaac Laws, Sam Redfern, Will Sawrey-Cookson, Cam Skea, Alex Yeung
Altwood School
09-Nov 11:00
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett, Matt Burnett, Max Juniper, Kevin Randall, Mike Salmon
5 : 3
Staines 2
Aqueel (2), Stuart Hall
Henwick Worthy Sports Ground
09-Nov 12:00
Sonning 2
Stephen Crowther (3), Colm Hanlon
4 : 6
Phoenix & Ranelagh 1
Phil Browne (3), Jonathan Coy, Callum Willis (2)
Berkshire County Sports Club
02-Nov 13:30
Eastcote 2
Luke Defanis (2), Phill J Montgomery, Scott Reed (3)
6 : 2
Newbury & Thatcham 2
Doug Clayton, Martin Hitchcock
Eastcote HC
02-Nov 13:30
Henley 2
Tim Cima, Alex Weller, Richard Woolfrey
3 : 3
Sonning 2
Matt Poulton, Harvey Richardson (2)
Jubilee Park Henley ATP
02-Nov 11:30
OMT 2
Matt Jervis (2)
2 : 3
Phoenix & Ranelagh 1
Phil Browne, Martin Newell (2)
Merchant Taylors School
02-Nov 16:10
Oxford University 3
Alex Cliffe, Oliver Farquharson, Jacob Farrelly, Oliver Hardman, Oliver Nunn, Luke Smith
6 : 5
Maidenhead 2
James Duke (5)
Oxford University Sport
02-Nov
Staines 2
Aqueel (2), Robbie Watson
3 : 5
Bicester 1
Alex Birtles (2), Stuart Locke, Callum White (2)
02-Nov 13:00
Thame 1
Aiden Benger, Harry James (2), Ben Lamb, Isaac Laws, Sam Ornbo (3), Cam Skea
9 : 1 Eastcote 3 Thame Leisure Centre
26-Oct 13:00
Bicester 1
Finn Sharp, Callum White (5)
6 : 6
Eastcote 2
Luke Defanis, Jas Nijhar, Daniel O'Sullivan, Scott Reed (2), Paul Wright
The Cooper School
26-Oct 15:00 Eastcote 3 0 : 4
Oxford University 3
Jacob Goss (4)
Brunel University Sports Park
26-Oct 13:15
Maidenhead 2
James Duke (2)
2 : 5
Staines 2
Adam Gardner (2), Toby Jackson, Tom Simpson, Tom Spencer
Altwood School
26-Oct 12:30
Newbury & Thatcham 2
Matt Burnett, Max Juniper (2), Alex Mclaughlin, Kevin Randall
5 : 2
Henley 2
Richard Woolfrey (2)
Henwick Worthy Sports Ground
26-Oct 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Phil Browne, Jack Rooney
2 : 2
Thame 1
Jonny Archer, Isaac Laws
SportsPark, University of Reading
26-Oct 13:30
Sonning 2
Joe Pook, Matt Poulton (2), Ian Ta
4 : 4
OMT 2
Chris Grimsdick, Matt Jervis (2), James Ralphs
Berkshire County Sports Club
19-Oct 13:30
Eastcote 2
Scott Reed (3)
3 : 0 Maidenhead 2 Eastcote HC
19-Oct 13:30
Henley 2
Timothy Herbert
1 : 0 Bicester 1 Jubilee Park Henley ATP
19-Oct 11:00 Newbury & Thatcham 2 0 : 3
Sonning 2
Stephen Crowther (2), Joe Pook
Henwick Worthy Sports Ground
19-Oct 15:00
Oxford University 3
Oliver Nunn
1 : 1
Phoenix & Ranelagh 1
Jack Rooney
Oxford University Sport
19-Oct
Staines 2
Stuart Hall (3), Jack Hayes, Robbie Watson
5 : 1
Eastcote 3
Nihal Shah
19-Oct 13:00
Thame 1
Dave Garghan, Sam Redfern, Alex Yeung
3 : 1
OMT 2
Khush Shah
Thame Leisure Centre
13-Oct
Sonning 2
Stephen Crowther, Douglas Whittaker
2 : 1
Oxford University 3
Oliver Nunn
< 28-Sep
12-Oct 13:00
Bicester 1
Ben Griggs, Callum White (3)
4 : 0 Newbury & Thatcham 2 The Cooper School
12-Oct 16:30
Eastcote 3
Leo Barber, Simon Samuel
2 : 6
Eastcote 2
Luke Defanis (2), Jas Nijhar (2), Scott Reed, Luke Tucker
Eastcote HC
12-Oct 13:15
Maidenhead 2
Marcus Foley
1 : 6
Henley 2
Tim Cima (2), Kevin Jones (2), Jody Measures (2)
Altwood School
12-Oct 12:00
OMT 2
Sachin Amin (2), Sam Bickerstaff, Benji Hassell (2)
5 : 2
Oxford University 3
Jacob Goss, Oliver Nunn
Merchant Taylors School
12-Oct 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Martin Newell, Graeme Rawson, Jack Rooney
3 : 2
Staines 2
Jack Hayes, Toby Jackson
SportsPark, University of Reading
12-Oct 10:30
Sonning 2
Christopher Hinton, Stephen Ridley
2 : 0 Thame 1 Berkshire County Sports Club
05-Oct 13:00
Bicester 1
Augustus Ardley-Forder, Dave Delamore-Sutcliffe, Jonny Reid (2), Finn Sharp, Callum White (3)
8 : 3
Sonning 2
Stephen Crowther (2), Stephen Ridley
The Cooper School
05-Oct 13:30
Eastcote 2
Mark Defanis, Daniel O'Sullivan, Scott Reed
3 : 1
Phoenix & Ranelagh 1
Phil Browne
Eastcote HC
05-Oct 13:30
Henley 2
Jeremy Hughes-Burne, Richard Woolfrey (2)
3 : 1
Eastcote 3
Conor Taylor-Brown
Jubilee Park Henley ATP
05-Oct 15:30
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett, Matt Burnett, Alistair Howell, Max Juniper (2)
5 : 0 Maidenhead 2 Henwick Worthy Sports Ground
05-Oct 16:10
Oxford University 3
Jacob Goss
1 : 4
Thame 1
Isaac Laws (4)
Oxford University Sport
05-Oct
Staines 2
Aqueel (2)
2 : 2
OMT 2
Karl Pereira, Khush Shah
28-Sep 15:00 Eastcote 3 0 : 5
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett (2), Martin Hitchcock (3)
Eastcote HC
28-Sep 13:15
Maidenhead 2
Marcus Foley
1 : 4
Bicester 1
Alex Birtles, Ben Griggs, Callum White (2)
Altwood School
28-Sep 15:00
OMT 2
Matt Jervis
1 : 4
Eastcote 2
Emiliano Castillo, Mark Defanis (2), Scott Reed
Merchant Taylors School
28-Sep 11:30
Phoenix & Ranelagh 1
Martin Newell
1 : 2
Henley 2
Dan Herbert, Kevin Jones
SportsPark, University of Reading
28-Sep Sonning 2 R : R Oxford University 3 > 13-Oct
28-Sep 13:00 Thame 1 0 : 1
Staines 2
Jack Hayes
Thame Leisure Centre