Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 - 2020-2021

Date Time Home Score Away Venue Replay
19-Dec Amersham & Chalfont 2 P : P Oxford University 3 < 07-Nov
19-Dec Bicester 1 P : P OMT 2 < 07-Nov
19-Dec 13:00
Bicester 1
Alex Birtles, CJ Birtles, George Laverick
3 : 8
Henley 2
Fergus Heggie, Timothy Herbert, Jeremy Hughes-Burne, Nicolas Jean-Jean (3), Charlie Shaw, Richard Woolfrey
The Cooper School < 21-Nov
19-Dec Eastcote 2 P : P Henley 2 < 07-Nov
19-Dec Newbury & Thatcham 2 P : P Maidenhead 2 < 07-Nov
19-Dec Reading 4 P : P Phoenix & Ranelagh 1 < 07-Nov
12-Dec
Henley 2
Fergus Heggie, Nicolas Jean-Jean, Richard Woolfrey
3 : 0 Newbury & Thatcham 2 < 14-Nov
12-Dec 16:15
Maidenhead 2
Marcus Foley
1 : 3
Bicester 1
Ollie Hartley (2), Jonny Reid
Altwood School < 14-Nov
12-Dec
OMT 2
Joe Gray
1 : 0 Reading 4 < 14-Nov
12-Dec Oxford University 3 P : P South Berkshire 2 < 14-Nov
12-Dec 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 P : P Amersham & Chalfont 2 The Abbey School < 14-Nov
12-Dec 13:00
Thame 1
Jonny Archer, Elliot Dales, Dave Garghan
3 : 6
Eastcote 2
Mark Defanis, Jas Nijhar, Scott Reed (3), Patrick Venn
Thame Leisure Centre < 14-Nov
05-Dec
Amersham & Chalfont 2
Geoff Brown, Darryl Usher, James Watson
3 : 3
Eastcote 2
Jas Nijhar, Ian Sadler, Patrick Venn
05-Dec 13:00 Bicester 1 P : P Oxford University 3 The Cooper School
05-Dec 11:00
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett
1 : 6
South Berkshire 2
Mike Baylis, Paul Kaplanski (4), Desmond Sanders
Henwick Worthy Sports Ground
05-Dec 13:00 OMT 2 P : P Maidenhead 2 Merchant Taylors School
05-Dec 10:00
Phoenix & Ranelagh 1
Steve Eastman, Jonti Merry (2), Atif Nasim, Martin Newell
5 : 5
Henley 2
Fergus Heggie, Nicolas Jean-Jean (3), Geoff Joseph
The Abbey School
05-Dec 12:15
Reading 4
Will Boddington, Matthew Wright
2 : 1
Thame 1
Charlie Beasley-Clarke
Reading Cricket and Hockey Club
28-Nov 13:30 Henley 2 R : R Reading 4 Jubilee Park Henley ATP > 17-Apr
28-Nov Maidenhead 2 R : R Phoenix & Ranelagh 1 > 17-Apr
28-Nov 13:00 OMT 2 R : R Amersham & Chalfont 2 Merchant Taylors School > 17-Apr
28-Nov 16:00 Oxford University 3 R : R Newbury & Thatcham 2 Oxford University Sport > 17-Apr
28-Nov 12:00 South Berkshire 2 R : R Eastcote 2 Cantley Playing Fields > 17-Apr
28-Nov 11:30 Thame 1 R : R Bicester 1 Thame Leisure Centre > 17-Apr
21-Nov Amersham & Chalfont 2 R : R South Berkshire 2 > 10-Apr
21-Nov 13:00 Bicester 1 R : R Henley 2 The Cooper School > 19-Dec
21-Nov 13:30 Eastcote 2 R : R Oxford University 3 Eastcote HC > 10-Apr
21-Nov 15:30 Newbury & Thatcham 2 R : R Thame 1 Henwick Worthy Sports Ground > 10-Apr
21-Nov 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 R : R OMT 2 SportsPark, University of Reading > 10-Apr
21-Nov 10:00 Reading 4 R : R Maidenhead 2 Reading Cricket and Hockey Club > 10-Apr
14-Nov 13:30 Henley 2 R : R Newbury & Thatcham 2 Jubilee Park Henley ATP > 12-Dec
14-Nov Maidenhead 2 R : R Bicester 1 > 12-Dec
14-Nov 13:00 OMT 2 R : R Reading 4 Merchant Taylors School > 12-Dec
14-Nov 10:00 Oxford University 3 R : R South Berkshire 2 Oxford University Sport > 12-Dec
14-Nov 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 R : R Amersham & Chalfont 2 SportsPark, University of Reading > 12-Dec
14-Nov 11:30 Thame 1 R : R Eastcote 2 Thame Leisure Centre > 12-Dec
07-Nov Amersham & Chalfont 2 R : R Oxford University 3 > 19-Dec
07-Nov 13:00 Bicester 1 R : R OMT 2 The Cooper School > 19-Dec
07-Nov 13:30 Eastcote 2 R : R Henley 2 Eastcote HC > 19-Dec
07-Nov 11:00 Newbury & Thatcham 2 R : R Maidenhead 2 Henwick Worthy Sports Ground > 19-Dec
07-Nov 16:00 Reading 4 R : R Phoenix & Ranelagh 1 Reading Cricket and Hockey Club > 19-Dec
07-Nov 15:00 South Berkshire 2 R : R Thame 1 Cantley Playing Fields > 19-Dec
31-Oct 13:30
Henley 2
Dan Herbert, Timothy Herbert
2 : 8
South Berkshire 2
Mike Baylis, Paul Kaplanski, Monty Neave, Daniel Ray (2), Desmond Sanders (3)
Jubilee Park Henley ATP
31-Oct
Maidenhead 2
Max Goubert (2)
2 : 9
Eastcote 2
Mark Defanis (2), Jas Nijhar (2), Ian Sadler (2), Patrick Venn (3)
31-Oct 13:00
OMT 2
Joe Gray (2)
2 : 2
Newbury & Thatcham 2
Mark Hutchinson (2)
Merchant Taylors School
31-Oct 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 0 : 0 Bicester 1 SportsPark, University of Reading
31-Oct 12:15 Reading 4 0 : 4
Amersham & Chalfont 2
Geoff Brown, James Maxwell (2), Doug McAteer
Reading Cricket and Hockey Club
31-Oct 11:30 Thame 1 P : P Oxford University 3 Thame Leisure Centre
24-Oct
Amersham & Chalfont 2
Geoff Brown (3), James Maxwell (3), Steven Spicer
7 : 1 Thame 1
24-Oct 13:00
Bicester 1
Ben Griggs (2)
2 : 2
Reading 4
Joe Conway, Joe Rogers
The Cooper School
24-Oct 13:30
Eastcote 2
Luke Defanis, Mark Defanis (3), Conor Taylor-Brown
5 : 4
OMT 2
Benji Hassell (2), Khush Shah (2)
Eastcote HC
24-Oct 11:00
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett, Luke Barrington
2 : 4
Phoenix & Ranelagh 1
Steve Eastman, Martin Newell (2), Graeme Rawson
Henwick Worthy Sports Ground
24-Oct 14:00 Oxford University 3 P : P Henley 2 Oxford University Sport
24-Oct 15:00
South Berkshire 2
Mike Baylis (2), Sean Hardingham, Paul Kaplanski (3), Daniel Ray (2)
8 : 0 Maidenhead 2 Cantley Playing Fields
17-Oct 13:00
Bicester 1
Stuart Locke
1 : 8
Amersham & Chalfont 2
George Bissett (2), Geoff Brown (3), Luke Brown, James Maxwell, Warren Scott
The Cooper School
17-Oct 13:30
Henley 2
Jeremy Hughes-Burne, Nicolas Jean-Jean, Richard Woolfrey
3 : 6
Thame 1
Charlie Beasley-Clarke, Elliot Dales (4), Sam Ornbo
Jubilee Park Henley ATP
17-Oct Maidenhead 2 P : P Oxford University 3
17-Oct 13:00
OMT 2
Joe Gray (2)
2 : 5
South Berkshire 2
Paul Kaplanski (4), Mike Longson
Merchant Taylors School
17-Oct 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 0 : 1
Eastcote 2
Jas Nijhar
SportsPark, University of Reading
17-Oct 10:00
Reading 4
Joe Rogers (2)
2 : 1
Newbury & Thatcham 2
Mark Hutchinson
Reading Cricket and Hockey Club
10-Oct
Amersham & Chalfont 2
Luke Brown, James Maxwell (2), James Watson
4 : 2
Henley 2
Nicolas Jean-Jean (2)
10-Oct 13:30
Eastcote 2
Jack Kelly, Ian Sadler (2)
3 : 4
Reading 4
Joe Rogers (4)
Eastcote HC
10-Oct 11:00
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett, Mark Hutchinson
2 : 0 Bicester 1 Henwick Worthy Sports Ground
10-Oct 12:00 Oxford University 3 P : P OMT 2 Oxford University Sport
10-Oct 12:00
South Berkshire 2
Paul Kaplanski, Callum Millar, Monty Neave, Daniel Ray (2), Desmond Sanders
6 : 2
Phoenix & Ranelagh 1
Steve Eastman, Graeme Rawson
Birch Hill Recreation Ground
10-Oct 11:30
Thame 1
Jonny Archer, Dave Garghan (2), Gareth Weir
4 : 4
Maidenhead 2
Marcus Foley, Max Goubert, Sam Kirkaldie, Fraser Upton
Thame Leisure Centre
03-Oct 11:30 Bicester 1 0 : 3
Eastcote 2
Jas Nijhar, Scott Reed, Conor Taylor-Brown
The Cooper School
03-Oct
Maidenhead 2
Marcus Foley
1 : 2
Henley 2
Dan Herbert, Nicolas Jean-Jean
03-Oct 15:30
Newbury & Thatcham 2
Nick Barrett, Mark Hutchinson, Kevin Randall
3 : 5
Amersham & Chalfont 2
George Bissett, Geoff Brown, Luke Brown, Warren Scott, Steven Spicer
Henwick Worthy Sports Ground
03-Oct 13:00
OMT 2
Matt Jervis (4), Tom Jervis
5 : 1
Thame 1
Dave Garghan
Merchant Taylors School
03-Oct 11:30 Phoenix & Ranelagh 1 P : P Oxford University 3 SportsPark, University of Reading
03-Oct 16:45
Reading 4
Joe Conway, Mike Rippon, Joe Rogers (4), Matthew Wright
7 : 0 South Berkshire 2 Reading Cricket and Hockey Club
26-Sep
Amersham & Chalfont 2
Geoff Brown (2), Kern Sorzano, Steven Spicer (2)
5 : 0 Maidenhead 2
26-Sep 13:30
Eastcote 2
Luke Defanis, Neil Dufton, Conor Taylor-Brown
3 : 2
Newbury & Thatcham 2
Oscar Bean, Mark Hutchinson
Eastcote HC
26-Sep Henley 2 P : P OMT 2
26-Sep 14:00 Oxford University 3 P : P Reading 4 St Edward's School
26-Sep 13:30
South Berkshire 2
Peter Forbes, Paul Kaplanski, Daniel Ray (2), Desmond Sanders
5 : 4
Bicester 1
Ben Griggs (2), Stuart Locke, Sean McWhinnie
Cantley Playing Fields
26-Sep 13:00
Thame 1
Will Sawrey-Cookson
1 : 2
Phoenix & Ranelagh 1
Steve Eastman, Graeme Rawson
Thame Leisure Centre