Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 5 - 2013-2014

Date Time Home Score Away Venue Replay
05-Apr
Bicester 2
Charlton (3), Pilgrim, Chris Tarratt
5 : 4
Staines 4
Nathan Hunt, Chris Marcus (2), Tony Thomas
< 15-Feb
29-Mar
Bicester 2
Ben Kirk (3)
3 : 2
Leighton Buzzard 2
Jon Layfield (2)
29-Mar
Harrow 1
Colin Jones (2), Nick Lendon (3)
5 : 0 Amersham & Chalfont 3
29-Mar
Milton Keynes 4
Mark Chadwick (2), Andy Murdoch, Graham Wootton
4 : 2
Eastcote 5
Gurdeep Lota, Tim Rawlinson
29-Mar
Staines 4
Rupert Scott
1 : 1
Banbury 3
Lee Allen
29-Mar Wallingford 3 0 : 5
West Hampstead 6
Tom Diaper (2), Joe Green, Aidan Hopkins (2)
22-Mar
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener, Ringham
2 : 0 Milton Keynes 4
22-Mar Banbury 3 5 : 0 Harrow 1
22-Mar
Eastcote 5
Jat Chana, Paul Lota
2 : 6
Wallingford 3
Henry, M Latham (2), G Potter (2), J Quilter
22-Mar
West Hampstead 6
Sam Cornell, Kiran Gowda, Robin Weston (2)
4 : 1
Bicester 2
Alan Edwards
22-Mar Witney 3 0 : 8
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt (4), Dave Canty, Will Giltrow, David Jackson, Dave Wavish
15-Mar
Bicester 2
Pilgrim
1 : 4
Eastcote 5
Jat Chana (2), Gurdeep Lota, Paul Lota
15-Mar
Leighton Buzzard 2
David Jackson, Stuart Retford
2 : 8
West Hampstead 6
Nicholas Barnett (3), Tom Diaper, Kiran Gowda (2), Robin Weston (2)
15-Mar Milton Keynes 4 1 : 4
Banbury 3
Noel Britto, Sam Collier, Aiden Edwards, Christian Squire
15-Mar
Staines 4
Steven Drury (6), Dave Farmer, James Forrester (2), Chris Hunt, Joseph Lord, Chris Marcus (5), Ian McAllan, Martin Wells (4)
21 : 0 Witney 3
15-Mar
Wallingford 3
Henry, Tom Priest, Chris Ward
3 : 1
Amersham & Chalfont 3
James Carter
08-Mar
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener, Scott Watterson, Richard Webb
3 : 3
Bicester 2
Mike Bywater, Charlton, Pilgrim
08-Mar
Banbury 3
Lee Allen, Stuart Armstrong, Ben Britto, Noel Britto, Dave Clark (3), Aiden Edwards, Tom Tait
9 : 1
Wallingford 3
Tom Stockings
08-Mar
Eastcote 5
M Bilku, Jat Chana, Gurdeep Lota, Paul Lota (2)
5 : 4
Leighton Buzzard 2
David Jackson (4)
08-Mar Staines 4 0 : 2
Harrow 1
Govind Grewal, Subra Nachiappan
08-Mar
Witney 3
Ben Austin, Triv Trivett
2 : 8
West Hampstead 6
Nicholas Barnett, Jamie Strachan, Will Terry, Robin Weston (5)
01-Mar
Bicester 2
Pilgrim
1 : 6
Banbury 3
Stuart Armstrong, Aiden Edwards, Ali Nash, Christian Squire (2), Tom Tait
01-Mar
Harrow 1
Joseph Castle-Giffin, Nick Lendon, Subra Nachiappan (2)
4 : 1
Witney 3
Phil Morris
01-Mar
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt, Simon Child
2 : 2
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener, Andy Maloney
01-Mar
Milton Keynes 4
Jon Atterbury, Friederich Dumrath (2)
3 : 2
Staines 4
Chris Marcus, Alpesh Patel
01-Mar
West Hampstead 6
Kiran Gowda, Robin Weston
2 : 2
Eastcote 5
M Bilku, Jat Chana
22-Feb Amersham & Chalfont 3 0 : 3
West Hampstead 6
Tom Diaper (2), Jamie Strachan
22-Feb
Banbury 3
Stuart Armstrong (2), Noel Britto
3 : 2
Leighton Buzzard 2
David Jackson, Jon Layfield
22-Feb
Harrow 1
Nick Lendon (2), Subra Nachiappan, Kaz Sunadome
4 : 0 Milton Keynes 4
22-Feb
Staines 4
Steven Drury, James Forrester, Chris Marcus (2), Martin Rengger
5 : 1
Wallingford 3
C Stockings
22-Feb Witney 3 0 : 8
Eastcote 5
M Bilku, Gurdeep Lota (2), Paul Lota (4), L Mudan
15-Feb Bicester 2 P : P Staines 4 > 05-Apr
15-Feb
Eastcote 5
Jat Chana (2), Gurdeep Lota, Harry Lota, Paul Lota (2)
6 : 3
Amersham & Chalfont 3
James Carter, Andy Maloney, Peter Westaway
15-Feb Milton Keynes 4 3 : 2
Witney 3
Andy Birnie, Joe Taylor
15-Feb
Wallingford 3
Jonathan Brown
1 : 5
Harrow 1
Colin Jones (2), Nick Lendon (3)
15-Feb
West Hampstead 6
Nick Saxelby
1 : 1
Banbury 3
Noel Britto
08-Feb
Banbury 3
Ben Allen (2), Lee Allen, Noel Britto (2), Andrew Jeffrey
6 : 0 Eastcote 5
08-Feb
Harrow 1
Colin Jones (2), Nick Lendon
3 : 0 Bicester 2
08-Feb
Milton Keynes 4
Mark Chadwick, Lewis Jobbling, Andy Webb
3 : 2
Wallingford 3
C Stockings, John Stockings
08-Feb
Staines 4
Chris Hunt, Chris Marcus
2 : 3
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt, David Jackson, Jon Layfield
08-Feb
Witney 3
Ed Clarke, Triv Trivett
2 : 0 Amersham & Chalfont 3
01-Feb
Amersham & Chalfont 3
Jamie Webb (2)
2 : 4
Banbury 3
Noel Britto (2), Aiden Edwards, Ross Gilkes
01-Feb
Bicester 2
Ben Kirk
1 : 1
Milton Keynes 4
Lewis Jobbling
01-Feb
Leighton Buzzard 2
David Jackson, OG
2 : 5
Harrow 1
Colin Jones (3), Nick Lendon, Callum Redpath
01-Feb
Wallingford 3
Jonathan Brown (2), Chris Ward
3 : 1
Witney 3
Joe Taylor
01-Feb West Hampstead 6 0 : 1
Staines 4
Chris Hunt
25-Jan
Harrow 1
Colin Jones, Callum Redpath (2), Kaz Sunadome
4 : 3
West Hampstead 6
Tom Diaper, Edward Molyneaux, Oli Warren
25-Jan
Milton Keynes 4
Nick Lygo-Baker
1 : 4
Leighton Buzzard 2
Ash Barnett, David Jackson, Jon Layfield, Craig Westley
25-Jan
Staines 4
Chris Marcus (2), Martin Wells
3 : 6 Eastcote 5
25-Jan
Wallingford 3
OG, J Quilter
2 : 2
Bicester 2
Ben Kirk, Justin Temple
25-Jan
Witney 3
Ben Austin, Andy Birnie
2 : 3
Banbury 3
Lee Allen (2), Aiden Edwards
18-Jan
Amersham & Chalfont 3
Steve Langton, Martin White
2 : 5
Staines 4
Steven Drury (3), Martin Rengger, Martin Wells
18-Jan
Bicester 2
Gordon Brass, Mike Bywater (2), Pilgrim (2)
5 : 2
Witney 3
Nick August, Dave Vermeulen
18-Jan Eastcote 5 2 : 2
Harrow 1
Subra Nachiappan, Kaz Sunadome
18-Jan
Leighton Buzzard 2
Reece Cook, David Jackson
2 : 2
Wallingford 3
C Paine, G Potter
18-Jan
West Hampstead 6
Mike Bessel, Andrew Geake, Joe Green (2), OG, Robin Weston (3)
8 : 0 Milton Keynes 4
11-Jan Eastcote 5 2 : 5
Bicester 2
Mike Bywater, Josh Cookson, Alan Edwards, Pilgrim (2)
< 30-Nov
11-Jan
South Bucks 2
Andrew Hughes
1 : 3
Wallingford 3
G Potter, J Quilter, Chris Ward
< 16-Nov
21-Dec South Bucks 2 0 : 3
Banbury 3
Aiden Edwards (2), Ashley Laverick
< 05-Oct
21-Dec
West Hampstead 6
Nicholas Barnett (2), Mel Likimani
3 : 4
Witney 3
Owen Collins, Craig Summers (2), Harry Swift
< 23-Nov
14-Dec Amersham & Chalfont 3 0 : 3
Harrow 1
Mike Harman, Subra Nachiappan (2)
14-Dec
Banbury 3
Lee Allen, Stuart Armstrong (2), Noel Britto, Tom Tait
5 : 3
Staines 4
Steven Drury (2), Martin Wells
14-Dec Eastcote 5 2 : 2
Milton Keynes 4
Alex Head, Lewis Jobbling
14-Dec
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt (3), Jon Layfield, Alex Lombino (2)
6 : 2
Bicester 2
Charlton, Pilgrim
14-Dec
West Hampstead 6
Nicholas Barnett
1 : 1
Wallingford 3
Chris Ward
14-Dec
Witney 3
Andy Birnie
1 : 3
South Bucks 2
Tim Jacobs (2), Andrew Marshall
07-Dec
Bicester 2
Justin Temple
1 : 7
West Hampstead 6
Nicholas Barnett, Joe Green, OG, Jamie Strachan, Robin Weston (3)
07-Dec
Harrow 1
Joseph Castle-Giffin (2), Andy Clark, Colin Jones (3), Subra Nachiappan (2)
8 : 0 Banbury 3
07-Dec
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt
1 : 0 Witney 3
07-Dec
Milton Keynes 4
Alex Head, Jack Luther (2), Jack Walker-Payne (2), Andy Webb
6 : 0 Amersham & Chalfont 3
07-Dec
Staines 4
Steven Drury, Dave Farmer, Chris Marcus (2), OG, Alpesh Patel, Martin Rengger (3)
9 : 2
South Bucks 2
James Fenton, Martin Wright
07-Dec
Wallingford 3
M Latham, C Paine, Tom Preece
3 : 1 Eastcote 5
30-Nov
Amersham & Chalfont 3
Suki Chana, Andy Maloney
2 : 1
Wallingford 3
M Latham
30-Nov
Banbury 3
Lee Allen, Stuart Armstrong (2), Noel Britto, Dave Clark (3), Tom Wilson
8 : 3
Milton Keynes 4
Jack Walker-Payne (2), Andy Webb
30-Nov Eastcote 5 P : P Bicester 2 > 11-Jan
30-Nov
South Bucks 2
Tim Jacobs
1 : 3
Harrow 1
Nick Lendon, Merlin Williams (2)
30-Nov
West Hampstead 6
Edward Molyneaux, Jamie Strachan, Robin Weston (2)
4 : 0 Leighton Buzzard 2
30-Nov
Witney 3
Triv Trivett
1 : 2
Staines 4
Chris Marcus, Rupert Scott
23-Nov
Bicester 2
Alan Edwards
1 : 2
Amersham & Chalfont 3
James Carter, Mark Webster
23-Nov
Harrow 1
Colin Jones (3)
3 : 0 Staines 4
23-Nov
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt (2), Simon Child (2), David Jackson
5 : 2 Eastcote 5
23-Nov Milton Keynes 4 P : P South Bucks 2 > 26-Jan
23-Nov
Wallingford 3
Henry, M Latham, J Quilter, C Stockings
4 : 4
Banbury 3
Noel Britto (2), Ashley Laverick, Tom Tait
23-Nov West Hampstead 6 P : P Witney 3 > 21-Dec
16-Nov Amersham & Chalfont 3 0 : 2
Leighton Buzzard 2
Jon Layfield, Ben Smith
16-Nov
Banbury 3
Simon Atkins, Tom Tait, Tom Wilson, Dan Zamremba
4 : 2
Bicester 2
Gordon Brass, Alan Edwards
16-Nov Eastcote 5 2 : 2
West Hampstead 6
Simon Barnard, Jamie Strachan
16-Nov South Bucks 2 P : P Wallingford 3 > 11-Jan
16-Nov
Staines 4
James Forrester (2), Ian McAllan
3 : 1
Milton Keynes 4
Friederich Dumrath
16-Nov
Witney 3
Jonnie Austin, Andy Birnie
2 : 3
Harrow 1
Govind Grewal, Colin Jones (2)
09-Nov
Bicester 2
Charlton, Pilgrim, Selway
3 : 1
South Bucks 2
Tim Jacobs
09-Nov Eastcote 5 1 : 1
Witney 3
Owen Collins
09-Nov
Leighton Buzzard 2
David Jackson
1 : 2
Banbury 3
Aiden Edwards, Tom Tait
09-Nov Milton Keynes 4 0 : 2
Harrow 1
Colin Jones, Peter Walkling
09-Nov
Wallingford 3
C Stockings
1 : 4
Staines 4
Tobious Jackson, Chris Marcus, Martin Wells (2)
09-Nov
West Hampstead 6
Olly Coomb, Tom Diaper (2), Khaled (3), Robin Weston
7 : 2
Amersham & Chalfont 3
James Carter, Andy Maloney
02-Nov
Amersham & Chalfont 3
Scott Watterson
1 : 0 Eastcote 5
02-Nov
Banbury 3
Stuart Armstrong (3)
3 : 3
West Hampstead 6
Mel Likimani, Jamie Strachan (2)
02-Nov
Harrow 1
Colin Jones
1 : 1
Wallingford 3
J Quilter
02-Nov
South Bucks 2
Jez Holt, Tim Jacobs (2)
3 : 2
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt, David Jackson
02-Nov
Staines 4
Chris Marcus (3), Martin Rengger
4 : 1
Bicester 2
Pilgrim
02-Nov
Witney 3
Ben Austin, Richard Demczak, Ryan Moore
3 : 0 Milton Keynes 4
26-Oct
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener (2), Andy Maloney, Jamie Webb, Mark Webster
5 : 0 Witney 3
26-Oct
Bicester 2
Gordon Brass (2)
2 : 1
Harrow 1
Subra Nachiappan
26-Oct Eastcote 5 4 : 4
Banbury 3
Ben Britto (2), Aiden Edwards, Dan Zamremba
26-Oct Leighton Buzzard 2 0 : 5
Staines 4
Steven Drury (2), Chris Marcus, Martin Rengger, Rupert Scott
26-Oct
Wallingford 3
Henry, M Latham, J Quilter (3), J Stockings
6 : 0 Milton Keynes 4
26-Oct
West Hampstead 6
Mel Likimani (2), Matt Parkes, Will Terry, Robin Weston (4)
8 : 1
South Bucks 2
Simon Smith
19-Oct
Banbury 3
Lee Allen, Stuart Armstrong (5), Noel Britto, Aiden Edwards, Ali Nash
9 : 0 Amersham & Chalfont 3
19-Oct
Harrow 1
Colin Jones, Merlin Williams (2)
3 : 1
Leighton Buzzard 2
David Jackson
19-Oct Milton Keynes 4 6 : 2
Bicester 2
Mike Bywater, Stuart Davies
19-Oct
South Bucks 2
James Fenton, Tim Jacobs (4), Chris Kilminster, Simon Smith
7 : 1 Eastcote 5
19-Oct
Staines 4
Tobious Jackson, Chris Marcus
2 : 1
West Hampstead 6
Tom Diaper
19-Oct
Witney 3
Grahame Mathews
1 : 6
Wallingford 3
Max Carter-Keall, Henry (2), OG, J Quilter (2)
12-Oct
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener, Steve Langton, Andy Maloney, Jamie Webb
4 : 3
South Bucks 2
Mark Dibsdall, Tim Jacobs (2)
12-Oct
Banbury 3
Noel Britto, Ross Gilkes, Jakob Sneider (4), John Townsend, Dan Zamremba
8 : 0 Witney 3
12-Oct
Bicester 2
Chris Tarratt, Jonny Winspear
2 : 4
Wallingford 3
M Latham, G Potter, J Quilter, C Stockings
12-Oct Eastcote 5 0 : 7
Staines 4
Dave Farmer (3), Chris Marcus, Martin Rengger (3)
12-Oct
Leighton Buzzard 2
Ash Barnett, Hugh Britt (2), Matthew Franklin, David Jackson, Dave Waivish
6 : 1
Milton Keynes 4
Andy Webb
12-Oct
West Hampstead 6
Mike Bessel, Robin Weston (2)
3 : 1
Harrow 1
Colin Jones
05-Oct
Harrow 1
Colin Jones (2)
2 : 0 Eastcote 5
05-Oct
Milton Keynes 4
Russell Brazier, Mark Chadwick, Friederich Dumrath, Lewis Jobbling (2), Jack Luther (2), Andy Webb
8 : 4
West Hampstead 6
Mel Likimani (2), Robin Weston (2)
05-Oct South Bucks 2 P : P Banbury 3 > 21-Dec
05-Oct
Staines 4
Alpesh Patel, Martin Rengger (2)
3 : 2
Amersham & Chalfont 3
Ian Gardener (2)
05-Oct
Wallingford 3
M Latham (3)
3 : 1
Leighton Buzzard 2
Hugh Britt
05-Oct
Witney 3
Ryan Moore
1 : 2
Bicester 2
Gordon Brass, Alan Edwards